  • VEJ330M1VTR0606
VEJ330M1VTR0606
advertisement
Manufacturer No:
VEJ330M1VTR0606
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VEJ330M1VTR0606
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 20% 46mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 13272
Step5Bar-code shipping tag
VEJ330M1VTR0606
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2626
  • Ripple Current
    46mA
  • Dissipation Factor
    0.16 %