  • VE-21N-EX-F4
VE-21N-EX-F4
advertisement
Manufacturer No:
VE-21N-EX-F4
HK JDW NO:
834-VE-21N-EX-F4
Step5Bar-code shipping tag
VE-21N-EX-F4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Series
    VE-200™ (75W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.86W x 1.05 H 116.8mmx47.2mmx26.7mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    75W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    TUV, UL
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Output Voltage
    18.5V
  • Voltage - Output 1
    18.5V
  • Voltage - Input (Min)
    21V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Current - Output (Max)
    4.05A
  • Total Power Output-Max
    75W