  • VE-21B-EU-S
VE-21B-EU-S
advertisement
Manufacturer No:
VE-21B-EU-S
HK JDW NO:
834-VE-21B-EU-S
Step5Bar-code shipping tag
VE-21B-EU-S
    Select All
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Output Voltage
    95V
  • Max Output Current
    2.11A
  • Voltage - Output 1
    95V
  • Voltage - Input (Min)
    21V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Height
    13.208mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Series
    VE-200™ (200W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm