  • VE-21B-CX-F4
VE-21B-CX-F4
advertisement
Manufacturer No:
VE-21B-CX-F4
HK JDW NO:
834-VE-21B-CX-F4
Step5Bar-code shipping tag
VE-21B-CX-F4
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    VE-200™ (75W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.86W x 1.05 H 116.8mmx47.2mmx26.7mm
  • Power (Watts)
    75W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    TUV, UL
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Max Output Current
    789mA
  • Voltage - Output 1
    95V
  • Voltage - Input (Min)
    21V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    26.67mm