  • VE-20V-MY-F2
VE-20V-MY-F2
advertisement
Manufacturer No:
VE-20V-MY-F2
HK JDW NO:
834-VE-20V-MY-F2
Step5Bar-code shipping tag
VE-20V-MY-F2
  • Series
    VE-200™ (50W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.86W x 1.05 H 116.8mmx47.2mmx26.7mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Output Voltage
    5.8V
  • Max Output Current
    8.62A
  • Voltage - Output 1
    5.8V
  • Voltage - Input (Min)
    10V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Height
    26.67mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C