  • VE-20N-MX-F1
VE-20N-MX-F1
advertisement
Manufacturer No:
VE-20N-MX-F1
HK JDW NO:
834-VE-20N-MX-F1
Step5Bar-code shipping tag
VE-20N-MX-F1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    VE-200™ (75W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Max Output Current
    4.05A
  • Voltage - Output 1
    18.5V
  • Voltage - Input (Min)
    10V
  • Current - Output (Max)
    4.05A
  • Min Input Voltage
    10V
  • Max Input Voltage
    20V
  • Height
    20.066mm
  • Length
    116.84mm
  • Width
    47.244mm