  • VE-20M-EX-F3
VE-20M-EX-F3
advertisement
Manufacturer No:
VE-20M-EX-F3
HK JDW NO:
834-VE-20M-EX-F3
Step5Bar-code shipping tag
VE-20M-EX-F3
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Series
    VE-200™ (75W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
  • Power (Watts)
    75W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    TUV, UL
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Output Voltage
    10V
  • Max Output Current
    7.5A
  • Voltage - Input (Min)
    10V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Height
    20.066mm