  • VCC-845126
VCC-845126
advertisement
Manufacturer No:
VCC-845126
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-VCC-845126
Package:
Datasheet:
VCC-845126
Description:
CBL CLIP BENDABLE BLACK FASTENER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VCC-845126
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Clamp
  • Mounting Type
    Fastener
  • Material
    Steel
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    Richco
  • Feature
    Protective Coating
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Clip, Bendable
  • Color
    Black
  • Screw Size
    #8 M4
  • Opening Size
    1.402 35.61mm
  • Panel Hole Size
    0.177 4.50mm
  • Diameter
    35.6mm
  • Length
    4.961 126.00mm
  • Width
    0.240 6.10mm