  • VCAN36A2-03GHE3-18
VCAN36A2-03GHE3-18
advertisement
Manufacturer No:
VCAN36A2-03GHE3-18
HK JDW NO:
866-VCAN36A2-03GHE3-18
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 36VWM 63VC SOT323
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VCAN36A2-03GHE3-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Supplier Device Package
    SOT-323
  • Mfr
    Vishay General Semiconductor - Diodes Division
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive, CAN
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    39V
  • Power - Peak Pulse
    150W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.4A (8/20μs)
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    63V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36V (Max)
  • Bidirectional Channels
    2
  • Capacitance @ Frequency
    8pF @ 1MHz