  • VC-TXO-39SM-168-TR
VC-TXO-39SM-168-TR
advertisement
Manufacturer No:
VC-TXO-39SM-168-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-VC-TXO-39SM-168-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 2222
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VC-TXO-39SM-168-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~75°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VC-TXO-39SM
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.378W 11.40mmx9.60mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCTCXO
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    3V
  • Frequency
    16.8MHz
  • Frequency Stability
    ±2.5ppm
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    1.5mA
  • Max Supply Current
    1.5mA
  • Frequency Tolerance
    0.00025%
  • Height
    2.4892mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    9.6012mm