  • V72C36H150B
V72C36H150B
advertisement
Manufacturer No:
V72C36H150B
HK JDW NO:
834-V72C36H150B
Step5Bar-code shipping tag
V72C36H150B
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V72C36H150
  • Efficiency
    87.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    110V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    4.17A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    36.83mm