  • V72C24M150BN
V72C24M150BN
advertisement
Manufacturer No:
V72C24M150BN
HK JDW NO:
834-V72C24M150BN
Package:
Quarter Brick
Step5Bar-code shipping tag
V72C24M150BN
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V72C24M150
  • Pin Count
    7
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P7
  • Efficiency
    84.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    110V
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    6.25A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    36.83mm