  • V72A48C400BN2
V72A48C400BN2
advertisement
Manufacturer No:
V72A48C400BN2
HK JDW NO:
834-V72A48C400BN2
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V72A48C400BN2
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    Maxi (400W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Base Part Number
    V72A48C400
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Efficiency
    87.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    110V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm