  • V72A3V3H264BG3
V72A3V3H264BG3
advertisement
Manufacturer No:
V72A3V3H264BG3
HK JDW NO:
834-V72A3V3H264BG3
Step5Bar-code shipping tag
V72A3V3H264BG3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (264W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    264W
  • Max Power Dissipation
    264W
  • Base Part Number
    V72A3V3H264
  • Efficiency
    80.4%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    110V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    80A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm