  • V52351530000G
V52351530000G
advertisement
Manufacturer No:
V52351530000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-V52351530000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Green 1 Levels DIN Rail Receptacle, Male Pins V5 Thermoplastic Tin Brass
Step5Bar-code shipping tag
V52351530000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    V5
  • Feature
    Mating Flange
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    23
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.709 18.00mm
  • Termination Style
    Screw - Leaf Spring, Wire Guard
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    12-30 AWG
  • Current - UL
    12A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)