  • V48C8H150B3
V48C8H150B3
advertisement
Manufacturer No:
V48C8H150B3
HK JDW NO:
834-V48C8H150B3
Step5Bar-code shipping tag
V48C8H150B3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    BRIGHT TIN LEAD
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V48C8H150
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL
  • Efficiency
    87.3%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    18.75A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    36.83mm