  • V48C48T75BF3
V48C48T75BF3
advertisement
Manufacturer No:
V48C48T75BF3
HK JDW NO:
834-V48C48T75BF3
Step5Bar-code shipping tag
V48C48T75BF3
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    1.56A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    36.83mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Base Part Number
    V48C48T75
  • Efficiency
    87.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV