  • V48C2C50BF
V48C2C50BF
advertisement
Manufacturer No:
V48C2C50BF
HK JDW NO:
834-V48C2C50BF
Step5Bar-code shipping tag
V48C2C50BF
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Base Part Number
    V48C2C50
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    2V
  • Max Output Current
    25A
  • Voltage - Output 1
    2V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    36.83mm