  • V48B15E250B3
V48B15E250B3
advertisement
Manufacturer No:
V48B15E250B3
HK JDW NO:
834-V48B15E250B3
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V48B15E250B3
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MINI (250W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Power (Watts)
    250W
  • Max Power Dissipation
    250W
  • Base Part Number
    V48B15E250
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    16.67A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm