  • V48A5H400B
V48A5H400B
advertisement
Manufacturer No:
V48A5H400B
HK JDW NO:
834-V48A5H400B
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V48A5H400B
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (400W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Base Part Number
    V48A5H400
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Efficiency
    84.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    80A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm