  • V48A48T500BL2
V48A48T500BL2
advertisement
Manufacturer No:
V48A48T500BL2
HK JDW NO:
834-V48A48T500BL2
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V48A48T500BL2
  • Base Part Number
    V48A48T500
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Efficiency
    89.7%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    10.42A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (500W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    500W
  • Max Power Dissipation
    500W