  • V48A28M500BN
V48A28M500BN
advertisement
Manufacturer No:
V48A28M500BN
HK JDW NO:
834-V48A28M500BN
Step5Bar-code shipping tag
V48A28M500BN
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    Maxi (500W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    500W
  • Max Power Dissipation
    500W
  • Base Part Number
    V48A28M500
  • Efficiency
    89.4%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    17.86A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm