  • V48A15M500BG2
V48A15M500BG2
advertisement
Manufacturer No:
V48A15M500BG2
HK JDW NO:
834-V48A15M500BG2
Step5Bar-code shipping tag
V48A15M500BG2
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    Maxi (500W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    500W
  • Max Power Dissipation
    500W
  • Base Part Number
    V48A15M500
  • Efficiency
    89.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    33.33A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm