  • V375C8T100BL
V375C8T100BL
advertisement
Manufacturer No:
V375C8T100BL
HK JDW NO:
834-V375C8T100BL
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 6178
Step5Bar-code shipping tag
V375C8T100BL
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Base Part Number
    V375C8T100
  • Efficiency
    82.2%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    16.51mm
  • Width
    36.83mm