  • V375C3V3C50BG2
V375C3V3C50BG2
advertisement
Manufacturer No:
V375C3V3C50BG2
HK JDW NO:
834-V375C3V3C50BG2
Step5Bar-code shipping tag
V375C3V3C50BG2
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Base Part Number
    V375C3V3C50
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    15.15A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    16.51mm
  • Width
    36.83mm