  • V375B48C300BL
V375B48C300BL
advertisement
Manufacturer No:
V375B48C300BL
HK JDW NO:
834-V375B48C300BL
Package:
Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 6850
Step5Bar-code shipping tag
V375B48C300BL
  • Series
    MINI (300W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Base Part Number
    V375B48C300
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    6.25A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    300W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C