  • V375B36T300BS3
V375B36T300BS3
advertisement
Manufacturer No:
V375B36T300BS3
HK JDW NO:
834-V375B36T300BS3
Step5Bar-code shipping tag
V375B36T300BS3
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Technology
    HYBRID
  • Base Part Number
    V375B36T300
  • Efficiency
    86.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (300W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm