  • V375A48C600B2
V375A48C600B2
advertisement
Manufacturer No:
V375A48C600B2
HK JDW NO:
834-V375A48C600B2
Step5Bar-code shipping tag
V375A48C600B2
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    Maxi (600W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    600W
  • Max Power Dissipation
    600W
  • Base Part Number
    V375A48C600
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm