  • V375A36E500BF
V375A36E500BF
advertisement
Manufacturer No:
V375A36E500BF
HK JDW NO:
834-V375A36E500BF
Step5Bar-code shipping tag
V375A36E500BF
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    Maxi (500W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • Power (Watts)
    500W
  • Max Power Dissipation
    500W
  • Base Part Number
    V375A36E500
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    13.89A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    13.716mm