  • V375A36C600BF3
V375A36C600BF3
advertisement
Manufacturer No:
V375A36C600BF3
HK JDW NO:
834-V375A36C600BF3
Step5Bar-code shipping tag
V375A36C600BF3
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    Maxi (600W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    600W
  • Max Power Dissipation
    600W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Base Part Number
    V375A36C600
  • Efficiency
    88.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    16.67A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    250V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm