  • V300C5C100BN
V300C5C100BN
advertisement
Manufacturer No:
V300C5C100BN
HK JDW NO:
834-V300C5C100BN
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4873
Step5Bar-code shipping tag
V300C5C100BN
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Efficiency
    81.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    36.83mm