  • V300C48M75BS2
V300C48M75BS2
advertisement
Manufacturer No:
V300C48M75BS2
HK JDW NO:
834-V300C48M75BS2
Step5Bar-code shipping tag
V300C48M75BS2
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    1.56A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    36.83mm