  • V300C48E150BN2
V300C48E150BN2
advertisement
Manufacturer No:
V300C48E150BN2
HK JDW NO:
834-V300C48E150BN2
Step5Bar-code shipping tag
V300C48E150BN2
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Efficiency
    88.2%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    3.13A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    36.83mm