  • V300C3V3T75BG2
V300C3V3T75BG2
advertisement
Manufacturer No:
V300C3V3T75BG2
HK JDW NO:
834-V300C3V3T75BG2
Step5Bar-code shipping tag
V300C3V3T75BG2
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300C3V3T75
  • Efficiency
    79.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    22.7A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    16.51mm
  • Width
    36.83mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W