  • V300C36C75B2
V300C36C75B2
advertisement
Manufacturer No:
V300C36C75B2
HK JDW NO:
834-V300C36C75B2
Step5Bar-code shipping tag
V300C36C75B2
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.57 H 57.9mmx36.8mmx14.5mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300C36C75
  • Efficiency
    85.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    2.08A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    14.478mm
  • Width
    36.83mm