  • V300C2H50BN3
V300C2H50BN3
advertisement
Manufacturer No:
V300C2H50BN3
HK JDW NO:
834-V300C2H50BN3
Step5Bar-code shipping tag
V300C2H50BN3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Efficiency
    73.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    2V
  • Max Output Current
    25A
  • Voltage - Output 1
    2V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    36.83mm