  • V300C28M150B2
V300C28M150B2
advertisement
Manufacturer No:
V300C28M150B2
HK JDW NO:
834-V300C28M150B2
Step5Bar-code shipping tag
V300C28M150B2
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.57 H 57.9mmx36.8mmx14.5mm
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300C28M150
  • Efficiency
    86.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    5.36A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    14.478mm
  • Width
    36.83mm