  • V300B8M200BS
V300B8M200BS
advertisement
Manufacturer No:
V300B8M200BS
HK JDW NO:
834-V300B8M200BS
Step5Bar-code shipping tag
V300B8M200BS
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (200W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Efficiency
    84.4%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    25A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm