  • V300B5M200BN2
V300B5M200BN2
advertisement
Manufacturer No:
V300B5M200BN2
HK JDW NO:
834-V300B5M200BN2
Step5Bar-code shipping tag
V300B5M200BN2
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (200W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Max Output Current
    40A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Current - Output (Max)
    40A
  • Min Input Voltage
    180V
  • Max Input Voltage
    375V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.912mm
  • Width
    55.88mm