  • V300B3V3C100B
V300B3V3C100B
advertisement
Manufacturer No:
V300B3V3C100B
HK JDW NO:
834-V300B3V3C100B
Step5Bar-code shipping tag
V300B3V3C100B
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300B3V3C100
  • Efficiency
    80.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    30.3A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MINI (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm