  • V300B2H100B2
V300B2H100B2
advertisement
Manufacturer No:
V300B2H100B2
HK JDW NO:
834-V300B2H100B2
Step5Bar-code shipping tag
V300B2H100B2
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300B2H100
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    2V
  • Max Output Current
    50A
  • Voltage - Output 1
    2V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm