  • V300B12M250BF
V300B12M250BF
advertisement
Manufacturer No:
V300B12M250BF
HK JDW NO:
834-V300B12M250BF
Step5Bar-code shipping tag
V300B12M250BF
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (250W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    250W
  • Max Power Dissipation
    250W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300B12M250
  • Efficiency
    86.3%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    20.83A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm