  • V300B12M150BF2
V300B12M150BF2
advertisement
Manufacturer No:
V300B12M150BF2
HK JDW NO:
834-V300B12M150BF2
Step5Bar-code shipping tag
V300B12M150BF2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300B12M150
  • Efficiency
    86.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm