  • V28C28H100BF
V28C28H100BF
advertisement
Manufacturer No:
V28C28H100BF
HK JDW NO:
834-V28C28H100BF
Step5Bar-code shipping tag
V28C28H100BF
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
    1
  • Base Part Number
    V28C28H100
  • Efficiency
    80.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    3.57A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    28V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    36.83mm