  • V28B24C150BL
V28B24C150BL
advertisement
Manufacturer No:
V28B24C150BL
HK JDW NO:
834-V28B24C150BL
Package:
Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 55
Step5Bar-code shipping tag
V28B24C150BL
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Power Dissipation
    150W
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V28B24C150
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    6.25A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    150W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    55.88mm