  • V28A8M200BG2
V28A8M200BG2
advertisement
Manufacturer No:
V28A8M200BG2
HK JDW NO:
834-V28A8M200BG2
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V28A8M200BG2
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    Maxi (200W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Base Part Number
    V28A8M200
  • Efficiency
    80.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Max Output Current
    25A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Min Input Voltage
    9V
  • Max Input Voltage
    36V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    116.84mm
  • Width
    55.88mm