  • V28A24H200BF3
V28A24H200BF3
advertisement
Manufacturer No:
V28A24H200BF3
HK JDW NO:
834-V28A24H200BF3
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V28A24H200BF3
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    200W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    200W
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V28A24H200
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Approval Agency
    UL, TUV, CE
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    28V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (200W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm