  • V24C8H100BN2
V24C8H100BN2
advertisement
Manufacturer No:
V24C8H100BN2
HK JDW NO:
834-V24C8H100BN2
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
V24C8H100BN2
Step5Bar-code shipping tag
V24C8H100BN2
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • Pbfree Code
    no
  • Max Power Dissipation
    100W
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    100W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    12.7mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm