  • V24C8H100BG2
V24C8H100BG2
advertisement
Manufacturer No:
V24C8H100BG2
HK JDW NO:
834-V24C8H100BG2
Package:
Quarter Brick
Step5Bar-code shipping tag
V24C8H100BG2
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V24C8H100
  • Pin Count
    7
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P7
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm