  • V24C3V3C75BL
V24C3V3C75BL
advertisement
Manufacturer No:
V24C3V3C75BL
HK JDW NO:
834-V24C3V3C75BL
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 10527
Step5Bar-code shipping tag
V24C3V3C75BL
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Power Dissipation
    75W
    1
  • Depth
    36.8mm
  • Base Part Number
    V24C3V3C75
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    22.72A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    22.72A
  • Output Power
    75W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    15.748mm